אטרקציות לילדים בכל גיל

אטרקציות לילדים

למצוא פעילות מרגשת, משהו אטרקטיבי שיפעיל את הילדים שלנו ויעורר בהם עניין רב זה לפעמים אתגר רציני. תרבות המחשבים והמסכים שואבת את הילדים המודרניים למרחב מנותק, מעין בועה אישית המפרידה ביניהם לבין העולם האקטיבי, ומלבד שעות בילוי מול המסך, ילדים רבים, כולל ילדים גדולים נוטים להתבטל או להשתעמם.

ישנן לא מעט אטרקציות המתאימות לילדים, דברים ייחודיים שפותחים את ערוצי המחשבה המאובקים, מעירים את הדמיון והעניין, ומכניסים את הסקרנות הטבעית הטבועה בכל ילד לפעולה. כיום ניתן למצוא אטרקציות לילדים בכל גיל ובכל מקום בארץ, ולעודד יצירתיות ומשחק, גילוי ותעסוקה לילדים בכל זמן, בחופשות ואחרי הלימודים.

דוגמאות לאטרקציות לילדים

יישנן אינספור דוגמאות לאטרקציות לילדים, ולפניכם מדגם מייצג להשראה ורעיונות לדברים שהילדים שלכם ייהנו לעשות:

1. ספורט ימי – משהו בהתרגשות של המפגש עם הים, ועם כלים כמו הגלשן או החסקה, חוגים ואפילו ימי גילוי חד-פעמיים עם מדריך לכלי שיט זה או אחר יכולים לייצר עניין עמוק בילדים בכל גיל, מהקטנים ביותר ועד הגדולים ביותר, כולל בכם. לצאת עם יאכטה ממועדון שייט, לצאת לצלילת הכרות עם מדריך, כל אלו מהווים מוקד משיכה ואטרקציה ייחודית לילדים.

2. אירועי תוכן – לכל ילד יש תחומי עניין, כאשר לאחד זה יכול להיות קומיקס, ולאחר מוסיקה קלאסית. ילד מסוים יכול להיות חולה על כדורגל, והאחר מעדיף לצפות בטניס. לא משנה מהם התחומים שלהם, ישנם אינספור אירועים קטנים שיהוו אטרקציה גדולה לילד, ולא בהכרח חוגים. הרצאות, פעילויות חד-פעמיות, כיתות אמן, מיצגים ועוד הרבה דברים מתרחשים בכל יום בערים הגדולות ובפריפריה.

3. יצירה – ילדים בגילאים שונים נמשכים לדברים שונים, אך יצירה היא אטרקציה ייחודית המתאימה לכל גיל, בהתאם לקישורים והמשיכה הטבעית. חוג לתפירה או סדנא לבניית רכיבים אלקטרוניים, אומנות פלסטית או קדרות, המגוון אדיר, ורק צריך לקלוע לטעמו של הילד.

הקולנוע והתיאטרון

4. קולנוע – החיבור למסך, כפי שדיברנו, חזק במיוחד, אך האפשרות ללכת לקולנוע היא פתח לתנועה וגיוון, לחוויה משותפת, ולהשראה. המסך מהווה מטבעו מקור לאטרקציות לילדים, אך כשאתם ערניים ומטים את תשומת לבכם להתלהבות של הילד מאלמנטים מסוימים בסרט זה יכול לפתוח שער לזיהוי הזדמנויות ואטרקציות נוספות שיתאימו לו, ויהוו מוקד משיכה טבעי.

5. תיאטרון – ישנן משפחות הפוקדות באופן תדיר תיאטראות ומופעים, ואחרות שמעולם לא הולכות לראות הצגה. לעיתים המחשבה על התיאטרון נראית ארכאית ולא מתאימה, אך משהו בקסם של התיאטרון ידוע כ”פותח תיאבון”, ולמרות התנגדות ראשונית שעלולה להתעורר, לרוב בבחירת ההצגה הנכונה הילד שלכם יתרגש מהאירוע, שכן הצגה טובה פוגשת אותנו במקומות עמוקים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>